Pierias Group Advertising

Pierias Group Advertising
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΑ ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΔΙΑΝΟΜΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΩΝ ΕΝΤΥΠΩΝ ΚΑΙ ΦΥΛΛΑΔΙΩΝ (Διαφημιστικα δωρα Εκτυπωσεις)

Εξαιρετικές εμφανίσεις και πολλές επιτυχίες και από τις κορασίδες δρομείς για το 2015, όπου με τις μάχες τους πάνω στο ταρτάν προσθέτουν το δικό τους λιθαράκι στην ανάπτυξη του ελληνικού στίβου.Το δίδυμο Άννα Κιάφα από την Κατερίνη και Ολυμπία Καραγιάννη από την Θεσσαλονίκη, πραγματοποίησαν δυναμικές κούρσες τόσο εντός Ελλάδας όσο και στο παγκόσμιο πρωτάθλημα της Κολομβίας, αφήνοντας υποσχέσεις για την ακόμα μεγαλύτερη ανάδειξη του αγωνίσματος των 400μ. με εμπόδια. Στο αγώνισμα των 400μ. η Αλεξία Πολυκράτη με επίδοση 55.38 μέσα στο Κάλι απέδειξε για ακόμα μια φορά ότι εκτός από ικανότητες έχει και ψυχή, συστατικά απαραίτητα για την επιτυχία μιας πρωταθλήτριας. Η ασταμάτητη δυάδα Νάνσυ Βαΐτση και Δήμητρα Μποχώρη έχουν καταφέρει να ανεβάσουν το επίπεδο του βάδην σε σημείο να έχουμε και εκεί διπλή παγκόσμια εκπροσώπηση σαν χώρα και ακόμα περισσότερες ελπίδες για διεθνείς διακρίσεις. Στα 100μ. με εμπόδια η Ζαφείρα Συνολάκη πέτυχε την καλύτερη επίδοση για φέτος με 14.03 στις αρχές Αυγούστου σε συνάντηση Ελλάδας-Κύπρου. Περίπου ενάμιση μήνα νωρίτερα οι Νεφέλη Ράμμου και Λιάνα Παπαδοπούλου έτρεχαν τη διαδρομή σε 14.15, επίδοση που ήταν και το όριο για το παγκόσμιο πρωτάθλημα αν και μόνο η Ράμμου ταξίδεψε λόγω του ορίου ηλικίας Παπαδοπούλου (είναι παγκορασίδα). Οι πανελλήνιες πρωταθλήτριες Φωτεινή Μυστακίδου στα 800μ., Ιωάννα-Φωτεινή Τριαντάφυλλη στα 1.500μ., Ευαγγελία Τζοβάρα στα 3.000μ. και Βασιλεία Γουνάκη στα 2.000μ. με φυσικά εμπόδια αποτελούν μερικές από τις μεγαλύτερες ελπίδες ανάδειξις των δρόμων μεσαίων και μεγάλων αποστάσεων καθώς και πρότυπα για τη νέα μόδα τρεξίματος που έχει ξεκινήσει σε όλο τον κόσμο. Οι τίτλοι των ταχύτερων αθλητριών στην κατηγορία κορασίδων, πηγαίνουν στην Σοφία Ιωσηφίδου από την Καβάλα για τα 100μ. και στη Μάριαμ Τζογάνη από το Αγρίνιο για τα 200μ.

100μ.
1. Σοφία Ιωσηφίδου (ΟΚΑ Καβάλας) 12.08 (0.00) – 4 Ιουλίου, Βαλκανικοί Σρέμσκα
2. Μάριαμ Τζογάνη (ΓΕ Αγρινίου) 12.34 (0.00) – 25 Ιουλίου, Πανελλήνιο
3. Ανατολή Μιχαηλίδου (ΟΚΑ Καβάλας) 12.1 (0.00) – 7 Ιουνίου, Κραχτίδεια
4. Αφροδίτη Κιρμανίδου (ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης) 12.2 (+0.10) – 1 Ιουλίου, Ολύμπια
5. Καλή Μακρή-Ριγηνού (ΑΕ Ολυμπίας Πατρών) 12.47 (+0.80) – 6 Μαΐου, Πανελλήνιο σχολικό
6. Κωνσταντίνα Πιπερίδου (ΓΣ Ηλιούπολης) 12.48 (-0.20) – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο
7. Ισαβέλλα Τζίρου (ΓΣ Βέλος Παλαιού Φαλήρου) 12.52 (+0.50) – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο
8. Ειρήνη Μπάφα (ΑΓΣ Ιωαννίνων) 12.54 (+0.80) – 27 Ιουνίου, Πανελλήνιο
9. Κατερίνα Λαφτσή (ΟΚΑ Φίλιππος Καβάλας) 12.57 (+1.30) – 18 Απριλίου, Διασυλλογικοί Σέρρες
10.Ελένη Αμανατίδου (ΜΕΑΣ Τρίτων) 12.59 (-0.20) – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο

200μ.
1. Μάριαμ Τζογάνη (ΓΕ Αγρινίου) 25.23 (-0.40) – 28 Ιουνίου, Πανελλήνιο
2. Κατερίνα Λαφτσή (ΟΚΑ Φίλιππος Καβάλας) 25.0 (0.00) – 9 Μαΐου, Διασυλλογικοί Δράμα
3. Αλεξία Πολυκράτη (ΑΣ Σχολής Μωραΐτη) 25.26 (+1.20) – 28 Ιουνίου, Πανελλήνιο
4. Μαρία Τζαμούση (ΓΕ Ηρακλείου) 25.31 (+0.80) – 6 Μαΐου, Πανελλήνιο σχολικό
5. Άννα Κιάφα (ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης) 25.33 (+0.60) – 9 Μαΐου, Διασυλλογικοί Κατερίνη
6. Άρτεμις-Μελίνα Αναστασίου, (ΑΣ Σχολής Μωραΐτη) 25.51 (-1.40) – 17 Μαΐου, Διασυλλογικοί Ελληνικό
7. Νίκη Ξυδώνα (ΑΓΕ Βοιωτίας) 25.61 (-1.20) – 17 Ιουλίου, Παγκόσμιο Κολομβία
8. Ελένη Αμανατίδου (ΜΕΑΣ Τρίτων Θεσσαλονίκης) 25.63 (0.00) – 26 Ιουλίου, Πανελλήνιο
9. Καλλιόπη Κούλλια (ΓΣ Εύδαμος) 25.64 (+0.30) – 28 Ιουνίου, Πανελλήνιο
10.Κωνσταντίνα Πιπερίδου (ΓΣ Ηλιούπολης)25.67 (-0.60) – 21 Ιουνίου, Πανελλήνιο

400μ.
1. Αλεξία Πολυκράτη (ΑΣ Σχολής Μωραΐτη) 55.38 – 15 Ιουλίου, Παγκόσμιο Κολομβίας
2. Μαρία Αργυρού (ΑΣ Αθλοκίνηση Μυτιλήνης) 57.39 – 27 Ιουνίου, Πανελλήνιο
3. Δήμητρα Τσιώπου (ΓΣ Πανιώνιος) 57.48 – 27 Ιουνίου, Πανελλήνιο
4. Ελένη Μιχίδη (ΓΣ Δεσκάτης) 58.19 – 27 Ιουνίου, Πανελλήνιο
5. Φωτεινή Σωτηρίου (ΓΣ Πρωτέας Ηγουμενίτσας) 58.64 – 31 Μαΐου, Γιτάνεια
6. Μύρινα-Βασιλική Μυλωνά (ΕΚΑ Δωδώνη Ιωαννίων) 58.70 – 27 Ιουνίου, Πανελλήνιο
7. Διονυσία Λάμπρου (ΓΣ Κηφισιάς) 58.90 – 7 Ιουνίου, Παπαναστάσεια
8. Άρτεμης Καραδήμα (Βεργίνα) 59.08 – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο
9. Ευφροσύνη Μπουρονίκου (ΑΣ Πύρρος Δήμας) 59.25 – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο
10.Καλλιόπη Κούλια (ΓΣ Εύδαμος) 59.64 – 9 Μαΐου, Διασυλλογικοί Ρόδος

800μ.
1. Φωτεινή Μυστακίδου (ΓΑΣ Μ.Αλέξανδρος Γιαννιτσών) 2:13.35 – 21 Ιουνίου, Πανελλήνιο
2. Δανάη Λιάκου (ΑΟ Σ.Λούης Κορ/λου Νίκαιας) 2:15.51 – 21 Ιουνίου, Πανελλήνιο
3. Αρτεμησία Καραδήμα (Βεργίνα) 2:16.50 – 6 Μαΐου, Πανελλήνιο σχολικό
4. Νεφέλη Κακούρη (ΓΣ Χαλανδρίου) 2:16.59 – 6 Αυγούστου, Ελλάδα-Κύπρος
5. Αναστασία Μάκκου (ΓΣ Χαλανδρίου) 2:17.99 – 28 Ιουνίου, Πανελλήνιο
6. Ιωάννα-Φωτεινή Τριαντάφυλλη (ΣΑ Κολεγίου Αθηνών) 2:18.48 – 14 Ιουνίου, Ευάγγελος Δεπάστας
7. Ευαγγελία Παπαγιαννοπούλου (ΓΣ Πανελλήνιος) 2:19.97 – 10 Μαΐου, Διασυλλογικοί Ελληνικό
8. Νικολέτα Κυνατίδου (ΣΚΑ Δράμας) 2:20.64 – 6 Μαΐου, Πανελλήνιο σχολικό
9. Ευγενία Σαμαρά (ΓΑΣ Ο Ενιπευς Λιτοχώρου) 2:21.27 – 6 Μαΐου, Πανελλήνιο σχολικό
10.Άννα Ιατροπούλου (ΑΣ Αθηνόδωρος ο Αιγιεύς) 2:22.62 – 1 Ιουλίου, Αιγιάλεια

1.500μ.
1. Ιωάννα-Φωτεινη Τριαντάφυλλη (ΣΑ Κολεγίου Αθηνών) 4:47.94 – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο
2. Νεφέλη Κακούρη (ΓΣ Χαλανδρίου) 4:48.66 – 27 Ιουνίου, Πανελλήνιο
3. Βασιλική Κυδωνιάτη (ΑΟ Πέλωψ Πατρών) 4:52.29 – 6 Μαΐου, Πανελλήνιο σχολικό
4. Ευγενία Σαμαρά (ΓΑΣ Ο Ενιπεύς Λιτοχώρου) 4:52.98 – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο
5. Αναστασία Μάκκου (ΓΣ Χαλανδρίου) 4:53.48 – 27 Ιουνίου, Πανελλήνιο
6. Ευαγγελία Τζοβάρα (ΓΣ Πρωτέας Ηγουμενίτσας) 4:54.69 – 25 Ιουλίου, Πανελλήνιο
7. Ειρήνη-Άννα Λαγωνίκα (ΓΣ Βέλος Π.Φαλήρου) 4:54.90 – 6 Μαΐου, Πανελλήνιο σχολικό
8. Ευαγγελία Παπαγιαννοπούλου (ΓΣ Πανελλήνιος) 4:55.19 – 25 Ιουλίου, Πανελλήνιο
9. Βασιλεία Γουνάκη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 4:58.41 – 25 Ιουλίου, Πανελλήνιο
10.Καλλιόπη Σκαρπέτη (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4:58.49 – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο

3.000μ.
1. Ευαγγελία Τζοβάρα (ΓΣ Πρωτέας Ηγουμενίτσας) 10:42.22 – 21 Ιουνίου, Πανελλήνιο
2. Ευστρατία Φιάσκα (ΑΣ Αθλοκίνηση Μυτιλήνης) 10:42.84 – 28 Ιουνίου, Πανελλήνιο
3. Βασιλεία Γουνάκη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 10:46.81 – 21 Ιουνίου, Πανελλήνιο
4. Θεοφανία Μπάλλα (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 10:47.91 – 21 Ιουνίου, Πανελλήνιο
5. Ευσταθία Φλώρου (ΓΣ Βόλου) 10:48.47 – 28 Ιουνίου, Πανελλήνιο
6. Αλεξάνδρα Καίσαρη (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 10:48.63 – 22 Απριλίου, Β’Σχολικό
7. Ευαγγελία Παπαγιαννοπούλου (ΓΣ Πανελλήνιος) 10:50.63 – 21 Ιουνίου, Πανελλήνιο
8. Ευγενία Σαμαρά (ΓΑΣ Ο Ενιπεύς Λιτοχώρου) 10:51.70 – 21 Ιουνίου, Πανελλήνιο
9. Ιφιγένεια Κασκανιώτη (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 10:56.44 – 16 Μαΐου, Διασυλλογικοί Ελληνικό
10.Ειρήνη-Άννα Λαγωνίκα (ΓΣ Βέλος Π.Φαλήρου) 11:01.24 – 28 Ιουνίου, Πανελλήνιο

100μ. εμπόδια
1. Ζαφείρα Συνολάκη (ΟΚΑ Αρκάδι) 14.03 (+0.20) – 5 Αυγούστου, Ελλάδα-Κύπρος
2. Λιάνα Παπαδοπούλου (ΓΣ Λαγκαδά) 14.15 (+1.50) – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο
3. Νεφέλη Ράμμου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 14.15 (+1.50) – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο
4. Κλειώ Σάντα (ΓΣ Αστέρας’90 Αιγάλεω) 14.20 (+1.50) – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο
5. Αμαλία Σγουμποπούλου (ΣΑ Κολεγίου Αθηνών) 14.64 (+1.50) – 23 Μαΐου, Αμεινίας ο Παλληνεύς
6. Μελίνα-Γιασμίν Οντουτόλα (ΣΚΑ Δράμας) 14.68 (+1.60) – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο
7. Νίκη Ξυδώνα (ΑΓΕ Βοιωτίας) 14.76 (-0.80) – 14 Ιουνίου, Ευάγγελος Δεπάστας
8. Ευθυμία-Κωνσταντίνα Μπαϊράμη (Παναξιακός ΑΟ) 14.76 (+1.50) – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο
9. Μελίνα Καστρινού (ΟΦΗ) 14.77 (+0.10) – 4 Απριλίου, Διασυλλογικοί Ηράκλειο
10.Άννα Κατσαρώνα (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 15.01 (+0.20) – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο

400μ. εμπόδια
1. Άννα Κιάφα (ΓΑΣ Αρχσέλαος Κατερίνης) 61.30 – 15 Ιουλίου, Παγκόσμιο Κολομβία
2. Ολυμπία Καραγιάννη (ΜΕΑΣ Τρίτων) 61.44 – 26 Ιουλίου, Πανελλήνιο
3. Μύρινα-Βασιλική Μυλωνά (ΕΚΑ Δωδώνη Ιωαννίνων) 63.60 – 28 Ιουνίου, Πανελλήνιο
4. Μελίνα-Γιασμίν Οντουτόλα (ΣΚΑ Δράμας) 65.02 – 28 Ιουνίου, Πανελλήνιο
5. Μυρτώ Χατζηαγγέλου (ΓΣ Σέρρες ’93) 65.95 – 21 Ιουνίου, Πανελλήνιο
6. Θεοδώρα Μπαρδά (ΕΚΑ Δωδώνη Ιωαννίνων) 66.09 – 21 Ιουνίου, Πανελλήνιο
7. Ιωάννα Τζαβέλα (ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου) 66.64 – 14 Ιουνίου, Ευάγγελος Δεπάστας
8. Έλλη Κυπραίου (ΑΣ Σχολής Μωραΐτη) 67.19 – 17 Μαΐου, Διασυλλογικοί Ελληνικό
9. Σοφία Αντζουλάτου (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 67.26 – 21 Ιουνίου, Πανελλήνιο
10.Ειρήνη Ζούπου (ΑΣ Σχολής Μωραΐτη) 67.77 – 17 Μαΐου, Διασυλλογικοί Ελληνικό

2.000μ. στιπλ
1. Βασιλεία Γουνάκη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 7:21.77 – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο
2. Θεοφανεία Μπάλλα (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 7:26.35 – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο
3. Ευαγγελία Παπαγιαννοπούλου (ΓΣ Πανελλήνιος) 7:26.66 – 6 Μαΐου, Πανελλήνιο σχολικό
4. Νικολίτσα Καρανάσσου (ΑΕ Ολυμπίας Πατρών) 7:29.94 – 6 Μαΐου, Πανελλήνιο σχολικό
5. Ειρήνη-Άννα Λαγωνίκα 9ΓΣ βέλος Π.Φαλήρου) 7:32.42 – 7 Ιουνίου, Παπαναστάσεια
6. Ευστρατία Φιάσκα (ΑΣ Αθλοκίνηση Μυτιλήνης) 7:33.00 – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο
7. Παναγιώτα Χρονοπούλου (ΑΣ Κοροϊβός Αμαλιάδας) 7:38.54 – 6 Μαίου, Πανελλήνιο σχολικό
8. Αθηνά Μαλλιωτάκη (ΑΟ Λασιθίου) 7:41.21 – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο
9. Χρύσα-Ελένη Κουβατζή (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 7:46.00 – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο
10.Στυλιανή Πετρούλια (ΣΕΔΑΣ Περάματος) 7:46.29 – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο

5.000μ. βάδην
1. Νάνσυ Βαΐτση (ΓΑΣ Ιλισσός Αθηνών) 24:07.66 – 18 Ιουλίου, Παγκόσμιο Κολομβία
2. Δήμητρα Μποχώρη (ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας) 24:36.99 – 6 Μαΐου, Πανελλήνιο σχολικό
3. Μαρία Σεφεριάδη (ΑΟ Πεύκης) 25:08.37 – 17 Μαΐου, Διασυλλογικοί Ελληνικό
4. Αναστασία Μήτσου (ΓΕ Αγρινίου) 25:15.37 – 7 Μαρτίου, Βαδίζω στην Πάτρα
5. Αναστασία Μπάνια (ΠΑΟ Θέρσιπος ο Ερωέος) 25:21.08 – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο
6. Αλίκη Κοντογιάννη (ΑΟ Πεύκης) 25:21.60 – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο
7. Ευσταθία Κουρκουτσάκη (ΓΑΣ Ιλισσός Αθηνών) 25:21.70 – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο
8. Μπαριμέ Κελεμένη (ΑΣ Αθλοκίνηση Μυτιλήνης) 25:42.20 – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο
9. Σπυριδούλα Φωτίου (ΠΑΟ Θέρσιπος ο Ερωέος) 25:42.30 – 20 Ιουνίου, Πανελλήνιο
10.Μαρία Δίχρη (ΕΑ Πήγασος Λάρισας) 26:00.67 – 6 Μαΐου, Πανελλήνιο σχολικό

Δημοσίευση σχολίου

Φόρμα επικοινωνίας

Όνομα

Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο *

Μήνυμα *

 
Top