PieriasNews - Τα Νεα Της Κατερίνης & Της Πιεριας

Ότι Συμβαίνει Τώρα...Ολες Οι Ειδήσεις Με Ένα Κλικ...Συνεχής ενημέρωση

Ετοιμάζει τις βαλίτσες η Αργεντινή

Ετοιμάζει τις βαλίτσες η ΑργεντινήΕνα βήμα πριν την πρόωρη επιστροφή στα πάτρια εδάφη βρίσκεται η Αργεντινή, μετά την ήττα με 3-0 από την Κροατία, στο πλαίσιο του τέταρτου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου.
Παρουσιάζοντας απογοητευτική εικόνα και με τον Λιονέλ Μέσι για δεύτερο παιχνίδι εκτός κλίματος, η «αλμπισελέστε» δεν έπεισε σε κανένα σημείο του ματς ότι μπορεί να απειλήσει τους πολύ ανώτερους και άψογους τακτικά Κροάτες.
Το σκορ άνοιξε ο Ρέμπιτς στο 53’, έπειτα από απίστευτη γκάφα του γκολκίπερ Καμπαγέρο, στο 82ο λεπτό ο Μόντριτς έκανε το 2-0, ενώ το σκορ έκλεισε στις καθυστερήσεις ο Ράκιτιτς.
Η Κροατία εξασφάλισε την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, ενώ η Αργεντινή θα περιμένει το αποτέλεσμα του αυριανού (18:00) παιχνιδιού μεταξύ Νιγηρίας και Ισλανδίας, ώστε να εξαντλήσει τις όποιες πιθανότητες πρόκρισης στην τελευταία αναμέτρηση απέναντι στους Αφρικανούς.