ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΕΙ Ο ΙΕΡΟΣ ΝΑΟΣ ΑΓΙΩΝ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ ΚΑΙ ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 20 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2018 ΕΟΡΤΗ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΕΙ Ο ΙΕΡΟΣ ΝΑΟΣ ΑΓΙΩΝ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ ΚΑΙ ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΘΡΑΚΙΩΤΙΚΑ-ΝΕΑ ΖΩΗ-ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΑ.
ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 20 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2018 ΕΟΡΤΗ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΕΙ Ο ΙΕΡΟΣ ΝΑΟΣ ΑΓΙΩΝ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ ΚΑΙ ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΘΡΑΚΙΩΤΙΚΑ-ΝΕΑ ΖΩΗ-ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΑ.
ΤΗΝ... ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 18:00 Η ΩΡΑ ΘΑ ΤΕΛΕΣΤΕΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟΣ ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΜΕ ΑΡΤΟΚΛΑΣΙΑ
ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟ ΠΡΩΪ ΘΑ ΤΕΛΕΣΤΕΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΗ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΡΟΣ ΤΙΜΗΝ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΕΥΘΥΜΙΟΥ.![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjPyZakFBCvR-QGktjsPTvFdf5VWZfEW0IraDr9k8cyCcmaFwAB-ZZTFmxpdAX1aWeUkv3MDTexPAv9Z20YgSl-jCB6apm5Yy88BM8nH12CBZILRSTSAYRi0g1vZZaOuco-eBYVCPQTC-ko/s640/Agiosxristoforos_2.jpg)
ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟ ΠΡΩΪ ΘΑ ΤΕΛΕΣΤΕΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΗ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΡΟΣ ΤΙΜΗΝ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΕΥΘΥΜΙΟΥ.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjPyZakFBCvR-QGktjsPTvFdf5VWZfEW0IraDr9k8cyCcmaFwAB-ZZTFmxpdAX1aWeUkv3MDTexPAv9Z20YgSl-jCB6apm5Yy88BM8nH12CBZILRSTSAYRi0g1vZZaOuco-eBYVCPQTC-ko/s640/Agiosxristoforos_2.jpg)
ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 17:00 ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ ΘΑ ΨΑΛΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΕΥΘΥΜΙΟ.![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg1korlQ6i65JmC3toY4U2EFhl54K-hCKNXyLeAn9MZA55_63B2q-yFumgZTcOCeLWKkh8LgCbKqMCW3MB_BjVEemOuErf6uf_SxogQpWKsxSaZpbXgTDdmh-k3Jm9h6GgS8rg2-zDj44zN/s640/Agiosxristoforos_4.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg1korlQ6i65JmC3toY4U2EFhl54K-hCKNXyLeAn9MZA55_63B2q-yFumgZTcOCeLWKkh8LgCbKqMCW3MB_BjVEemOuErf6uf_SxogQpWKsxSaZpbXgTDdmh-k3Jm9h6GgS8rg2-zDj44zN/s640/Agiosxristoforos_4.jpg)
ΤΕΛΟΣ, ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 21 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2018 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΙΣ 7:30 ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΕΝΟΡΙΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΟΜΙΛΙΑ ΜΕ ΘΈΜΑ: ΝΕΟΜΑΡΤΥΡΕΣ ΚΑΙ ΜΑΡΤΥΡΙΚΟ ΦΡΟΝΗΜΑ. Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΙΕΡΟΜΑΡΤΥΡΟΣ ΜΕΛΕΤΙΟΥ, ΕΠΙΣΚΟΠΟΥ ΚΙΤΡΟΥΣ. ΟΜΙΛΗΤΗΣ Ο ΕΥΛΑΒΕΣΤΑΤΟΣ ΔΙΑΚΟΝΟΣ Π. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΣΜΑΣ.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg-8uBmBwe2nxkTo4w-GBHeNjhOgDAOFGHQabPXMC1mCtYJucc9LHdnKuaOMrohweTqYEQ0Nz63kwJfwQRSOkRBhO9QFpbKypMaPd_vqAHj_f1gQdT_SolO3zTCxFNYKv4CyTE5nzBzmzy_/s320/Agiosxristoforos_3.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg-8uBmBwe2nxkTo4w-GBHeNjhOgDAOFGHQabPXMC1mCtYJucc9LHdnKuaOMrohweTqYEQ0Nz63kwJfwQRSOkRBhO9QFpbKypMaPd_vqAHj_f1gQdT_SolO3zTCxFNYKv4CyTE5nzBzmzy_/s320/Agiosxristoforos_3.jpg)
ΣΑΣ ΠΡΟΣΚΑΛΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΕΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΙΣ ΛΑΤΡΕΥΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΝΟΡΙΑΣ ΜΑΣ, ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΥΛΟΓΙΕΣ ΤΟΥ ΣΕΒΑΣΜΙΩΤΑΤΟΥ ΠΟΙΜΕΝΑΡΧΟΥ ΜΑΣ, ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΟΥ ΚΙΤΡΟΥΣ, ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΚΑΙ ΠΛΑΤΑΜΩΝΟΣ κ.κ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ.
Δημοσίευση σχολίου